Naujienlaiškiai – kaip išvengti Spam filtrų

Kaip išvengti spam filtrų - naujienlaiškiai, el. pašto rinkodara

TL;DR

  • Ribokite didžiąsias raides bei šauktukus, ypač subject line. 
  • Laiške turi būti ir teksto, ne vien paveikslėliai / baneriai.
  • Pasirinkite patikimą naujienlaiškių siuntimo platformą.
  • Prižiūrėkite savo klientų bazės kokybę.
  • Leiskite paprastai atšaukti prenumeratą.
  • Sekite Open Rate, Click Rate.

Šiuo metu elektroninio pašto marketingas išgyvena tikrą atgimimą. Jei prieš keletą metų dauguma verslų jį buvo nurašę kaip atgyvenusį kanalą, tai dabar pastebiu, kad net nauji, modernūs ir šiuolaikiški verslai renka savo klientų duomenų bazę bei pastoviai siunčia turinį el. paštu.

Aš nuo pat savo karjeros pradžios labai tikiu šiuo kanalu ir matau, kad daugumai įmonių email marketing strategijos vystymas ilgalaikėje perspektyvoje itin pasiteisina. Šiandien su jumis pasidalinsiu keliomis taktikomis, kaip išvengti patekimo į Spam filtrų akiratį.

1. NERĖKITE ANT SAVO KLIENTŲ arba išjunkite Caps Lock mygtuką.

Kiek įmanoma venkite žodžius, sakinius ar (o siaube) pastraipas rašyti didžiosiomis raidėmis. Jautriausia vieta – laiško pavadinimas (subject line), tad jame Caps Lock’as kenkia labiausiai. Žinoma, jei turite ypatingą akciją, naujieną ar pasiūlymą – kartais galite naudoti didžiąsias raides pagrindinei minčiai išsakyti. Svarbiausia – saikas.

Tas pats galioja ir šauktukams – venkite jų laiško pavadinime, taip pat nepersistenkite ir visame tekste.

2. Daugiau teksto, mažiau paveikslėlių. 

Pati mėgstu kartoti, kad šiais laikais žmonės nebeskaito ir mieliau renkasi aiškiai, vizualiai, lakoniškai pateiktą informaciją.

Deja, to negalima kartoti el. pašto rinkodaroje. Blogiausia, ką galite padaryti, tai siųsti vieną didelį banerį – jis gali būti traktuojamas kaip tuščia vieta, t.y. atrodysite it siųsdami tuščią laišką.

Tikrai nebūtina kurti ilgiausių rašinėlių, tačiau laiško pradžioje ar pabaigoje įterpti kelias eilutes teksto – privaloma. 

3. Pasirinkite patikimą naujienlaiškių siuntimo platformą, kuri prižiūri savo reputaciją.

Rinkoje yra daugybė nebrangių, bet patikimų platformų, aš siūlyčiau rinktis vieną iš populiariausių – Mailerlite, Mailchimp, Sender, Drip, Omnisend, Sendinblue, SalesManago. 

4. Niekada nepirkite gavėjų duomenų bazių.

Visų pirma, tai nelegalu (GDPR), o antra – naudos nebus jokios, nebent žalos. Tokių (ir visų kitų) black-hat technologijų vienareikšmiškai nesiūlau naudoti, jei orientuojatės į ilgalaikį verslą. 

 

Spam filtrai

5. Prižiūrėkite savo laiškų gavėjų sąrašo kokybę. 

Net jeigu visus gavėjus susirinkote patys, bėgant laikui dalis jų gali natūraliai atkristi – gal žmogus nebesinaudoja senu el. pašto adresu, galbūt jūsų produktas jam nebėra aktualus. Bet kokiu atveju, jei vartotojas užsiprenumeravo prieš pusmetį ir nė karto neatsivertė jūsų laiško arba anksčiau buvo aktyvus ir metus nebeskaito naujienlaiškių – patartina jį šalinti iš gavėjų sąrašo.

6. Leiskite paprastai atšaukti prenumeratą.

Įprasta vieta Unsubscribe mygtukui yra laiško apačioje – ten jį ir įdėkite – ryškų, aiškiai matomą. Jei laiško gavėjui atsisakyti jūsų prenumeratos bus sudėtinga, jis gali perkelti jūsų laiškus į promotions skiltį ar, dar blogiau, pažymėti kaip brukalą.

7. Dirbkite nuosekliai ir kokybiškai

Filtrai tobulėja kasmet ir laikai, kai pakako laikytis kelių taktikų – praeityje. Gmail, yahoo ir outlook’as seka, kiek žmonių skaito ir spaudžia jūsų laiškus, tad kurdami kokybišką turinį ir siųsdami jį tiems, kam jis yra įdomus, turėsite didesnius šansus pasiekti pašto dėžutes.  

 

Svarstote, ar verta naujienlaiškių rinkodara užsiimti patiems, o galbūt patikėti profesionalui? Čia rasite straipsnį, kuriame dalinuosi įžvalgomis, ką turėtų apsvarstyti kiekvienas verslas, planuodamas savo komunikacijos strategiją. 

Jei šis tekstas jums buvo naudingas – neslėpkite to ir spauskite Like, komentuokite, prenumeruokite naujienlaiškį ar pradėkite sekti mano Facebook puslapį. Taip pat galite komentaruose rašyti, kokiomis kitomis temomis norėtumėte sulaukti įrašų.

Gaudama grįžtamąjį ryšį žymiai entuziastingiau rasiu laiko naujiems straipsniams. 🙂 
Patiko? Pasidalinkite:

One thought on “Naujienlaiškiai – kaip išvengti Spam filtrų

  1. Awesome post! Keep up the great work! 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *