Uncategorized

Visi jūsų klientai ateina iš Facebook? Blogai!

Šį straipsnį būtina perskaityti:

  • Tiems, kurie orientuojasi į ilgalaikį verslą.
  • Speficinių verslų savininkams – susijusiems su grožiu, medicina, lošimais, alkoholiu.

Kiekvienas marketingistas turi savo tiesą ir vienas požiūrių yra toks, kad geriau koncentruotis į vieną efektyviausią kanalą, jį pilnai išnaudoti ir nelabai dairytis kitų. Na, nebent tikrai turite resursų, tada prijungti dar vieną ar du.

Aš atstovauju kitą požiūrį ir savo klientams visada siūlau daryti atvirkščiai – paskirstyti biudžetą keliems srauto kanalams ir prieštarauju pozicijai, kad jei egzistuoji tam tikrame kanale, turi jį išnaudoti 100%.

 

Pokyčiai, algoritmai ir grėsmės

Kai prieš gerą penkmetį pradėjau dirbti su Facebook, buvo pasakiškai lengva. Galėjai dėti beveik bet ką, visi laikino, komentavo, pirko. Panašiu metu ir SEO buvo vieni juokai – tereikįjo nusipirkti pigių backlink’ų ir puikutis pirma vieta Google paieškoje. Apskritai turbūt turėdamas bent pusėtiną svetainę buvai savotiškas lyderis internete, o jei dar su mobilia versija…

Tie laikai praėjo. Tiek socialiniai tinklai, tiek paieškos varikliai keičiasi kaip pašėlę, tobulina savo algoritmus ir ką nors prognozuoti yra beprasmiška.

Pavyzdžiui, esate ilgai veikiantis medicinos paslaugų verslas ir sėkmingai savo klientus pritraukiate per geras google paieškos pozicijas. Už tai mokėti nereikia, t.y. reklamai nebeišleidžiate nė cento, o pardavimų daug.

Staiga algoritmas pasikeitė ir patenkate į Google YMYL (your money or your life) kategoriją, jūsų turima svetainė nebeatitinka standartų ir krentate į 10 puslapį, kuriame jūsų jau niekas nebemato.

Arba jūsų website dėl malware nukrenta google pozicijose, o Google Ads negalite naudoti dėl tos pačios priežasties.

Galbūt Facebook ištiks myspace likimas.

Pasikliaudami vienu vieninteliu kanalu jūs labai smarkiai rizikuojate.

 

Tai ką daryti?

Valdykite rizikas išnaudodami visus galimai naudingus kanalus.

Būtinai susikurkite tvarkingą svetainę su unikaliu turiniu bei sutvarkytu vidiniu SEO – galbūt ilgainiui iškilsite į pirmas pozicijas. Taip pat išnaudokite straipsnių skiltį – parašykite pats ar užsakykite bent 3-5 aktualius straipsnius ir turėsite dar didesnę tikimybę su jais iškilti google paieškoje.

Niekaip nesuprantu, kodėl kai kurie verslai iš savo svetainės lankytojų nepasiima el. pašto ar kitų duomenų. Susikurkite elementarų pop-up ar formą, tegul kaupiasi, galbūt ateityje pradėsite siųsti naujienlaiškius.

Bent „egzistuokite“ 2-4 socialiniuose tinkluose – tai suteikia patikimumo vartotojui ir teigiamai veikia jūsų pozicijas organinėje paieškoje. Šiuo atveju pamirškite visas taisykles, kad kiekvienai social media platformai būtina unikali strategija. Jei išsitestavę matote, jog Facebook jums pajamų neatneša arba tiesiog šiuo laikotarpiu negalite pilnai išnaudoti šio socialinio tinklo – automatizuokite, dubliuokite. Vienu prisėdimu mėnesiui ar keliems užstatykite įrašus, tegul jie pasirodo kartą per savaitę ar rečiau. Vienintelis dalykas, kurio patariu vengti, tai susikurti paskyrą ir kokį pusmetį nekelti jokio turinio – potencialus klientas tai pamatęs gali pradėti abejoti, ar išvis dar vykdote veiklą.

 

 

Žinoma, 95% savo laiko, pastangų ir biudžeto skirkite efektyviausiems kanalams.

 

 

Patiko? Pasidalinkite:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *